0 Çimstone Tezgah İmalat Ayrıntıları | İSTANBUL MERMER
0216 592 01 57 / 0532 160 63 74

Çimstone Tezgah İmalat Ayrıntıları

Çimstone Tezgah İmalat Ayrıntıları

Çimstone Mutfak Tezgah Ypımı Ve İmalatı

Çimstone malzemesinin kalınlığı 2cm olup plaka ebadı 305 cm 140 cm dir. Kalınlığı 2 cm olduğu için daha estetik bir görüntü için 4 cm görünecek şekilde uygulanır. Bu uygulama modeli yaptığımız çimstone mutfak tezgahlarının resimleri içerisinde mevcuttur.Tezgahın ön yüzeyi 45 derecelik açı ıle birleştirilmiş olup yapılan ek görünmeyecek şekilde hazırlanır.

Çimstone Mutfak Tezgahı Montaj Nasıl Yapılır

Çimstone mutfak tezgah montajında tüm dolapların aynı seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer mutfak dolapları ayarlanabilir. Ayaklar üzerindeyse herhangi bir oynamayı engellemek üzere tüm ayakların düzgün olarak sabitlendiğinden emin olunması gerekir. Mutfak dolapları birbirine bağlanmış ve arka duvara sabitlenmiş olmamalıdır. Çünkü tezgahı montaj etmeden önce dolaplar teraziye alınması gerekir. Bulaşık makinesi olması durumunda makine için tezgâhta açılan boşluğun standart 62 cm boşluk bırakılması lazımdır. Etrafında yeterli destek olmalıdır. Herhangi bir tadilat işini çimstone tezgahın üzerini mufaza örterek kamufule ederek yapılmasında fayda vardır. Aksi takdirde Çimstone Tezgaha zarar verilebilir.

2020 Mutfak Tezgahı İmalatı Ve Montajı

Mutfak Tezgahının Montaj Ayrıntıları

Çimstone mutfak tezgahı tüm kesim ve parlatmaların sulu yapılmadır Kuru kesim ve parlatmadan kesinlikle uzak durulması gerektiğini unutmamalıyız. Süpürkelikler gönye burun kesim olmalıdır. Düz monta edilen süpürkelik görselliği hitabı çok çirkin bir gürünüm alır. Çalışırken çimstone mutfak tezgahının yüzey cilası zarar görmemesi için tezgâh parçaları üzerinin karton ve benzeri malzemeler koymamız gerekmektedir. En elverişli montaja olanak ek yerlerinin ve süpürkeliklerinde slokon kullanılmaması veya silokonu süpürkeliğin arka duvar kısmına kullanılmalıdır. En idali aynı renk tonunda yapıştırıcı akemi kullanılması montajı düzgün ve göze hitabı pürüzsüz kılacaktır.

Ankastre Açık Mutfak Tezgahı Modelleri

Çimstone mutfak tezgahı Gönye Kesim İmalatı

Çimstone mutfak tezgahı gönye burun birleşim yerleri maksimum dayanım sağlamak için 45 açı ile kesilmelidir Kenarlar 45 den az bir açıyla kesilir ise kenar parça kopması gibi gönye kesimleri göze hitabı bozar ve tezgah görseli çirkin bir görünüm alır. Gönye Kesimlerinde CNC kesim tercih edilmelidir. Birleşim yeri temiz çıkıntısız ve paralel ve en ince ayrıntısına kadar zımpara olmalıdır. En yüksek dayanım için kendi renginde olan akemi yapıştırıcının ek yerine iyice dağılmasını sağlayınız  Gönye burun birleşim kenarları parça kopmasına karşı en hassas yerlerdir ek yerleri kopmasını engellemek için kesime dikkat edilmelidir.Yapıştırıcı malzeme olarak akemi ve pollester karışımı olması en sağlamıdır.

Montaj` Da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son aşama montaj sırasında Çimstone Mutfak Tezgahta kalmış tüm yapıştırıcı ve silikon artıklarını temizlenmesi gereken bir ayrıntıdır. Önemli olan bu artıkları temizlemede kullanacağınız kimyasal hiçbir şekilde genel temizlik için kullanılamayacağını müşterinizi uyarımamız gereken bir husustur. Çimstone tezgahın bakımı esnasında belirtilen sıvı bir yüzey temizleyici ile tezgah yüzeyini temizlenir ve bizden sonra gelecek ekiplerin özellikle seramikciye dikkat etmeliyiz neden kullandığı kum ve çimonto tezgaha zarar vereceğinden tezgahı çok iyi kamufile edip saklamamız lazımdır. Çimstone tezgahın üzerinde kesinlikle malzeme bırakmamalıyız.

2019 Çimstone Tezgah Modeli

Orjinal Çimstone Nasıl Anlaşılır

Orjinal Çimstone Mutfak Tezgahı aldığınızda alt kısmında olan lazerli modeli ve kodu olmasına dikkat edilmelidir. teknolajıye ayak uyduran ÇİN çimstone benzeri kuvars taşlar üretmektedir. Çimstone pilakasının alt kısmındaki lazer kodu yazmaktadır. Çimstone tezgah alırken dikkat etmelisiniz. Bunları yazmamdaki sebeb hergün aldığım telofonlar sıkca telde sorulan sorular orjinal çimstone nasıl anlarız gibi sorular olduğu için açıklama gereği duydum.