0216 592 01 57

Doğal Taş Mermer Kullanımı

Doğal Taş Mermer Kullanımı

Mermer ana kullanım alanları binaların içi ve dışında yer zemin ve duvar döşeme kaplamalarında basamaklar sütunlar şömineler mutfak ara hollerde ve banyo zemin döşemelerinde hamam dış cephe mekanik yapıştırma kaplamaları başta olmak üzere süs eşyaları ve hediyelik eşyalardır mermer kırıntıları da aynı zamanda mozaik olarak değerlendirir. Yukarıda anılan kullanım alanlarına uygun özellikler taşıyan mermer İstanbul mermer üstün başarı imalatı ile seçilmesi büyük önem taşır bu nedenle aşağıda incelenen özelliklerin göz önünde bulundurulmak gerekmektedir. Sert bej mermer binalarda daha çok zemin yer döşemelerde ve kapı apartman ve bina girişlerinde kullanılır genel olarak mermer silikat minerallerinin artmasıyla birlikte mermerin sertliği de artar sert mermerlerin işlemesi ve şekil verilmesi daha zahmetli ve masraflıdır aynı zamanda mermerin sert oluşu çok iyi cila tutar.

Teknoloji Ve Mermer?

Asırlar önceki yaşam felsefesinde inşa edilmiş birçok eserlerde karşımıza çıkan mermer mimari projelerde farklı dekor dekorasyon eski tarihi binalarda tüm alanlarda istanbul mermer becereli temiz işçilik ile hayat bulur. Günümüzde mermer kullanım alanları duvar kaplamaları banyo ve mutfak tezgahı yanı sıra parlak yüzeyi ve sert yapısı ile özellikle merdiven basamak ve zemin döşeme uygulamalarında kullanılmaktadır. Değişen teknolojiye bağlı müşteri isteklerine başarı ve beceri ile cevap verebilmek Mermer` de dünya markası olmanın en önemli koşulunu oluşturan istanbul mermer olarak istikrarlı çalışmaya geniş bütçe ve zaman ayırıyoruz. Yatırımlarına birkaç boyutta bakıyoruz teknoloji geliştirmek ve ana iş kolumuz olan mermer granit hizmeti müşteride değer yaratacak şekilde uygulamak tasarım teknoloji gereken bir çalışma süreci olarak müşteri memnuniyeti baki görüyoruz ve uyguluyoruz.

Mermer Kullanım Alanları?

Mermer` in su güneş ve rutubete dayanıklılık özelliği diğer ürünlere göre farklılık göstermektedir. Daha çok apartman ve binaların dış cephe kaplama uygulamalarında kullanılan mermer bu özelliği önem taşır mermer yağmur suları ve doğa şartlarında etkilenmemesi için cilalı yüzey kısmı temiz tutulmalıdır, Mermer`in yüzey silim ve cila tutma minaral özellikleri az olduğundan farklılıklar gösterir, genel olarak sert mermerler daha iyi ve net cila tutar ve kabul eder mermer işleme fabrikalarında katraklarda ve esteler de biçilerek plaka levha haline getirilir ve boyutlandırılır. Genelde cilalı olarak piyasada işleneceği yerde hizmete hazır hale getirilir.