0 Özel Mezar Yapımı, Değişik Mezar Modelleri, İSTANBUL MERMER
0216 592 01 57

Özel Mezar Yapımı

Özel Mezar Yapımı

Mermer tek başına kullanıldığı zaman bile olağan üstü görünümler elde etmek mümkündür. Çoklu aile özel mezar yapımı için en doğru adresi bulmuşsunuz, İstanbul Mezar firması olarak tüm mezar modeli ve yapımı için aile mezar modellerimizi inceleyerek, sizde yakınlarınız ve akrabalarınızın mezarını yaptırabilirsiniz. Çoklu aile mezar modeli genel olarak, mermer, granit mezar kabristan imalatı olarak yapılmaktadır. Özel Mezar ve kabristan yapımı uygun fiyat seçeneği ile her keseye uygun anlayışı ile sizlere hizmet sunmaktan gururluyuz. Aile mezar modelleri çoklu olduğu için mezar fiyatların da değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir aile mezar imalatı ve montajı komple teslim fiyatları 7.750 TL den başlamaktadır.

Özel Mezar Taşı Nasıl Yapılır?

Mezar inşaat yapımına başlamadan önce mezarlıklar müdürlüğü güvenlik görevlisi ve rahmetlinin akrabası ile mezar tespiti yapılarak mezar yapımı başlamış olur. Mezarın ilk yapılacak işi mezarın üstüne iç kalıp olarak dillendirdiğimiz kalıbı mezarın üstüne koyarak temel açma işlemi sert toprak zemini buluncaya kadar eşilir. Sert zemin bulunduktan sonra dış kalıbı yapılıp, sık şekilde döşenecek demirle beraber temel atma aşaması sonlandırılır. Temel malzemesinde kesinlikle malzemeden kaçınılmaması gerekmektedir. Sonraki süreç üst kısım aynı kalıpla betonu ve demir bağlanıp küpeşte ve baş taşı koyarak, çıkan toprak iç kısmının toprağını doldurup tesviyesi yapılıp mezar yapım işi sonlandırılır.

Ebedi Hayat Dönüş

Allah (c.c) takdir ettiği vakit gelince makam mevki yetki hayal oluyor mal mülk servet ellere kalıyor çağdaşlık masalı bilim ve teknoloji çaresiz kalıyor ölümü mezarı kabristanı hatırlamaya engel olan işler dünyada kalıyor ve ölüm meleği azrail (a.s) tatlı canımızı alınca adımız sadece cenaze oluyor bu yüzden ölülerimize sahip çıkalım ve onlara yakışır halde mezar ve kabirlerini temiz tutalım.